Etsi
  • Lauri Koistinen

Nuorten alppihiihtäjien fysiikkavalmennus
Aloitin Slalom-seuran nuorten alppihiihtäjien fysiikkavalmennuksen kesäkuun alussa. Nyt ollaan kartoitettu urheilijoiden tasoa yhteistreeneissä ja urheilijat siirtyvät kesätauolle, missä treenit kuitenkin jatkuvat omatoimisesti ja elokuussa jatketaan ohjattuja harjoituksia.

Seurassa on hyvä meininki päällä ja urheilijat ovat hyvällä motivaatiolla mukana. Tästä on hyvä jatkaa syksyllä!

Seuran nettisivut: www.slalom-seura.fi


Viimeisimmät päivitykset

Katso kaikki

Kasvuikäisen alaselkäkipu

Nuorilla lapsilla selkäkivut ovat harvinaisia, mutta alkavat yleistyä n. 13-14 ikävuodesta eteenpäin. Altistavana tekijänä voi olla liikkumattomuus, mutta usein alaselkäkipua esiintyy erityisesti urhe

Etävastaanotto koronan aikana

Olen normaalisti töissä, mutta seuraan tietysti tilannetta jatkuvasti. Yleisiä ohjeita, varotoimenpiteitä ja korostettua hygieniaa noudattaen myös asiakkaat ovat normaalisti tervetulleita vastaanotol

Seuraa somessa:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon

lauri.a.koistinen(at)gmail.com

Puh. 050 490 7630

© Lauri Koistinen