Etsi
  • Lauri Koistinen

Nuorten alppihiihtäjien fysiikkavalmennus
Aloitin Slalom-seuran nuorten alppihiihtäjien fysiikkavalmennuksen kesäkuun alussa. Nyt ollaan kartoitettu urheilijoiden tasoa yhteistreeneissä ja urheilijat siirtyvät kesätauolle, missä treenit kuitenkin jatkuvat omatoimisesti ja elokuussa jatketaan ohjattuja harjoituksia.

Seurassa on hyvä meininki päällä ja urheilijat ovat hyvällä motivaatiolla mukana. Tästä on hyvä jatkaa syksyllä!

Seuran nettisivut: www.slalom-seura.fi


Viimeisimmät päivitykset

Katso kaikki

Liukastumisten ehkäisy ja voimantuotto

Liukastumiset lumisilla ja jäisillä teillä ovat jälleen ajankohtainen aihe, erityisesti varttuneemmalle väestölle. Liukastumisten ehkäisyssä saatetaan ensisijaisesti ajatella tasapainon tärkeyttä. Mut

Seuraa somessa:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon

lauri.a.koistinen(at)gmail.com

Puh. 050 490 7630

© Lauri Koistinen